ENEN
Tüm Kategoriler

Ana Sayfa > Haberler

Otomat kar stratejisi

Zaman: 2022-09-24 Hitler: 424

Otomat kar stratejisi

iş modeli

Her şeyden önce, yeni uygulayıcılar için,franchise yoluveya kendi kendine çalışan, bir karar vermeniz gerekir, Yeni giriş yapan ve operatör, bağımsız olarak çalışmaya karar verirseniz, sonraki iki soruyu düşünmeye devam edin, bir otomat makinesinin nasıl seçileceği ve nereden satın alınacağı.

Aşağıdaki sayfalar sizin için referans önerileridir, size yardımcı olmayı umuyoruz.

Strateji ilkeleri

Piyasadaki otomatların çoğu ağırlıklı olarak satmak atıştırmalıklar ve içecekler ve önemli değil ne mal olduğusenin satışların temel olarak güvenmek on satış mal kar etmek için.Bu nedenle,satışlar kâr miktarını belirler ve satışlar ancak yeterli miktarda varsa garanti edilebilir Tüketicilerin.Yeterli tüketiciye sahip olmak istiyorsanız, otomatların yeri çok önemlidir. yer.

Seçtiğiniz konumun bir tüketicileri çeken ve insanları durmaya çeken çevre,yeterli olup olmadığı trafikve yeterli olup olmadığı etkili tüketici grupları

Makineniz alışverişe uygun bir ortamdayken, spot alanında yeterli trafik varsa ve belirli bir yüzdesi etkili tüketici grupları, daha sonra yuygun bir emtia kategorisini göz önünde bulundurmanız gerekir.

Operasyon kısmı, bazı ipuçları var, yönetim yazılımındaki satış verileri aracılığıyla mal kategorisini düzenli olarak ayarlamanız ve zamanında ikmal yapmanız gerekiyor.

Normal kullanım ve temiz görünüm ve gerekli işlev yükseltmelerini sağlamak için makineler düzenli olarak kontrol edilmelidir.

Son olarak, festival ve tatillerden önce makinenin görünümünü düzgün bir şekilde dekore etmenizi, festivaller ve tatillerle ilgili bazı ürünleri eklemenizi, konum ortamının atmosferini düzenlemenizi ve ardından uygun indirimler ve promosyonlarla birleştirmenizi öneririz.

Yukarıdaki koşullar temel olarak sağlandığında başarılı olacağınıza ve yeterli kar elde edeceğinize inanıyoruz.

Kar faktörlerinin özel analizi

1. Konum faktörü

Trafik ilk. Bulunduğunuz yer orada olduğundan emin olmalıdır seçin yeterli tüketici mi,sonra uygun bir emtia kategorisi düşünün.

 Önce bazı müşteri verilerini elde etmek için pazar araştırması yapmanızı, ardından trafiğin nerede olduğunu ve trafiğin ne zaman olduğunu, etkin tüketici gruplarının oranını, talep ve tercihlerini analiz etmenizi öneririz. Genel olarak, belirli bir miktarda trafik varsa, ve tüketicilerin alışveriş için kalacak zamanları var, bu yerler iyi bir seçim olabilir, örneğin okullar, fabrikalar, ofis binası, topluluk, havaalanı ve istasyonlar,vb.Genel olarak, bu konumlar nispeten kapalı,büyük bir trafik var ve kalabalığın alışveriş için yeterli zamanı var, bu durumda, yeterli alışveriş ve memnun satışlar olacak.

Başka bir bakış açısı,farklı otomat türleri,genel olarak konuşursak, nispeten sabit bir konum stratejisi olacaktır.

Aperatif ve içecek otomatı ağırlıklı olarak atıştırmalık ve içecek satan makineler en geniş müşteri grupları, ilk değerlendirme, yüksek trafik yer,alışveriş merkezleri gibi,parklar,istasyonlar ve topluluklar,v.b.

Sıcak yemek otomatları ve kahve otomatları genellikle ofis binalarına yerleştirilir,okullar, havaalanı ve istasyonları, vb.

Taze gıda otomatları ve yetişkin ürün otomatları, nispeten dar müşteri grupları nedeniyle konut topluluklarına yerleştirildiğinde genellikle daha etkilidir.

Son olarak, farklı yerlerin emtia tüketim sıklığına göre, brüt kar marjları yüksek bazı emtiaları uygun şekilde ekleyin.

Yerleşim detayı,Dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı, otomatların konumu ve yönü, müşterilerin makineleri kolayca bulabileceklerinden emin olmanız gerekir.

Örneğin, konum şuradaysa: alışveriş Merkezi, daha sonra alışveriş merkezinin girişine ve alışveriş merkezindeki asansör girişine yakın. park, sonra yakın Parkın kapısı ve görüş noktası. Konum ofis binasındaysa, o zaman lobi birinci katta.

Konum paylaşımı,yeni uygulayıcılar Yeterli tecrübe ve kaynağa sahip olmayabilir, lokasyon kararı zor olabilir.Durumda rakiplerinizden daha fazlasını gözlemleyebilir ve öğrenebilirsiniz,ilk aşama olarak rakiplerinizden aynı lokasyonu seçebilirsiniz ama en iyisi bunu yapmaktır. mallarınız diğerlerinden farklı.

2. Kira maliyeti faktörü

Çoğu lokasyonda kiralama bedeli vardır, lokasyon kararından sonra ihtiyacınız olan sorumlu kişi ile görüşmek, bina. Müzakere sürecinde özel dikkat gerektiren üç nokta vardır.

İlki, otomatlar için elektrik ücretlerinin ödenmesini tartışmaktır.,aFarklı şarj formlarına göre, sabit ücretlere veya ücretlere göre ayrılabilir. gerçek elektrik tüketimiİkincisi, mekan kiralama ücretinin görüşülmesidir..Sonuncusu, yöntemin müzakere edilmesidir. ödeme, genel olarak doğrudan düzenli sabit ücret şarjı veya şarjı orantıya dayalı of satış tutarı, karar, satış ve gelir konusundaki kararınıza bağlıdır.

3. Ek gelir faktörü

Sonra kiralama müzakeresi,yapabilecekleriniz koy otomats içine kullanın. Ürün satışlarından elde edilen kâr kaynağına ek olarak, işbirliği oynamak için reklamverenlerle onlar tarafından belirlenen reklamlar (makineniz 22 inç'in üzerinde büyük bir ekranla yapılandırılmışsa), o zaman şunları yapabilirsiniz: reklam ücreti alın.In bazı durumlarda, reklâm daha büyük bir gelir yüzdesine sahip olabilir.

4. Operasyon detayı

Satış verilerinin kullanımı (yönetim yazılımı tarafından), makinelerin belirli bir süre devreye alınmasından sonra satış verilerini gözlemleyerek, bu bilgileri, çok satan ve yavaş hareket eden ürünlerinizi farklı konumlarda almanız gerekir, bu da emtia kategorinizi ve konum programınızı optimize etmenize yardımcı olur. Ayrıca, eksiksiz verilerin analizi ile sorunları da öğrenebilirsiniz. operasyon süreci, örneğin, ikmalin zamanında olup olmadığı, makine arızasının zamanında ele alınıp alınmadığı vb.

Makine görünümü, görünüm aynı zamanda çok önemli. A daha iyi görsel estetik ile gövde görünümü yapabilir sen öne çıkmak rakipler, böyle bir makine bir çekim noktası bile olabilir.Ayrıca, varsa iki otomat makineleri,the biri çok teknolojik ve havalı görünüyor, diğeri ise çok yaşlı,Eğer sen the tüketici,hiç şüphe yok ki kesinlikle gitmeye isteklisin ilki ve satın al.Bu nedenle, makinenin görünüm tasarımına da dikkat edilmesi gerekir.

If the açık havada yerleştirilmiş makine,we tavsiye etmek ile bir gölgelik ekleyin güzel görünüm, bir yandan,onun görünüş çekici müşteriler,diğer yandan,aynı zamanda koruyabilir makineden Rüzgar ve yağmur, o zaman makineniz daha uzun süre hizmet edecektir.

Malların teşhiri,malların yerleştirilmesi, makine görünüm bakımının bir parçasıdır. bazı güzel görünümlü yerleştirmenizi tavsiye ve göze çarpan sıcak satış ürünleri ve merkez Pozisyon,nispeten ortak mallar vardır kargo kanalının her iki tarafına yerleştirilir.

Özetlemek

Otomatların kar modeli, çoğu önemli çekirdek kârın genellikle satış emtia, to ikinci ek kar kaynağı olduğunu reklam ücreti.Bu nedenle, altında bu çift hat kar modeli,stemel bilgilerle tart ve fdikkat mal satış, satış ana stratejidir.

Stratejinin kalbi konumdur, Bu temel karar temelinde, her adıma da dikkat etmeniz gerekir.

Son olarak, başlangıçtan sonra uzun süre buna bağlı kalacağınızı, satış verilerine odaklanacağınızı, her işlem adımına odaklanacağınızı, başkalarından öğreneceğinizi umuyoruz.

İş hayatında AFEN her zaman yanınızda olacak, referansınız için yüksek kaliteli otomat çeşitleri ve profesyonel hizmetimiz de işinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

 


WhatsApp
E-Posta